Forum Norwegia

pozycjonowanie norwegia

renhold drammen

usg oslo lorenskog

× Zdrowie w Norwegii.

Norwegia i służba zdrowia

1 rok 3 miesiąc temu #13 przez Dominika
Mnie lecza od okolo polowy stycznia do dnia dzisiejszego i diagnozy jak nie bylo tak nie ma. Tylko jezdzenie od lekarza do lekarza.
1 rok 3 miesiąc temu #14 przez Aleksandra

Dominika napisał: Mnie lecza od okolo polowy stycznia do dnia dzisiejszego i diagnozy jak nie bylo tak nie ma. Tylko jezdzenie od lekarza do lekarza.

współczuję. Mi po czyszczeniu zatok zrobili brzydką bliznę (całe szczęście nie widać) i nie dali antybiotyku więc bakterie poszalały. Ale ogólnie jestem zadowolona i nie zrobiłąbym tej operacji w Polsce
1 rok 3 miesiąc temu #15 przez REDMAN
Znajomemu raka przez kilka miesięcy wykryć nie potrafili i za każdym razem jak przychodził do lekarza poważnymi dolegliwościami to wysyłali go po paracetamol. W końcu się zebrał i poleciał po diagnozę do Polski. Jeszcze w tym samym dniu dowiedział się ze ma złośliwego raka i rozpoczął leczenie....
1 rok 3 miesiąc temu #16 przez Anonim
Średnio 100 pacjentów jest lokowanych na korytarzu codziennie w norweskich szpitalach. Artykuł z dnia 20.JUN.2016 www.aftenposten.no/norge/Krever-oversikt-over-feil-som-skyldes-for-fulle-sykehus-535725b.html
1 rok 3 miesiąc temu #17 przez Anonim
Tekst mówiący o tym, ze 8 na 10 hospitalizowanych pacjentów doświadczyło błedu www.sykehusapotekene.no/aktuelt_/nyheter_/Sider/Feil-i-medis...pasientene-innlagt-i-norske-sykehus.aspx Tutaj o Norwegii i skutkach przepisywanych leków opisane na łamach European Jurnal Of Hospital Pharmacy ejhp.bmj.com/content/early/2015/06/19/ejhpharm-2015-000686.abstract a tutaj o tym artykuł w NRK www.nrk.no/norge/8-av-10-hadde-feil-i-medisinlistene-pa-sykehuset-1.12439750
1 rok 3 miesiąc temu #18 przez TEmat
sa zwolennicy i przeciwnicy , oczywiscie .nie ktorym mniej lub bardziej korony zaslolnily oczy ...ja niestety nie bede ufac lekarzom , ktorzy sprawdzaja w internecie co mi jest i jaka diagnoze postawic .!!!przykladow mozna by dawac wiele....nie wspomne o traktowaniu kobiet czekajacych na porod ...nie wszystko tu jest velde bra i nie kazdy jest super flink ...w Polsce oczywiscie tez amatorki nie brakuje , pasztetowa w szpitalu itd , ale opieka medyczna napewno lepsza .
1 rok 3 miesiąc temu #19 przez IZA
Ja lezalam w szpitalu Volda - mialam zabieg.. Przed zabiegiem rano na czczo dostałam mnóstwo przeciwbólowych leków tzw. końską dawkę... Na zabieg czekałam do godziny 12...!! Po zabiegu nikt nie sprawdził ani przed jakie mam ciśnienie ( a normalnie mam niskie).. Efekt byl wiadomy.. Wstajac z łóżka zemdlalam...Przybiegli chyba wszyscy na dyżurze... Sole trzeźwiące...i potem bylo pytanie...czy mam niskie cisnienie?? Dostalam w koncu coś do zjedzenia.. A potem slyszalam tłumaczenie ze chyba wystraszylam się krwi... Normalnie brak słów. Co do zabiegu słowa nie powiem złego.. Bo trafiłam na kompetentnych lekarzy...Ale pielęgniarstwo w moim przypadku to jakaś paranoja ...
1 rok 3 miesiąc temu #20 przez Iwona
Pobieranie krwi to tutaj jest zgroza! Nie myją rąk, nie wkładają rekawiczek i nie dezynfekują miejsca wkłucia. Za każym razem kiedy ktoś z mojej rodziny miał pobieraną krew tak było. Moje córki zwracały uwage tym babom ale odpowiedz była taka , że nie trzeba. Na wizycie u lekarza podjełam ten temat, a lekarz powiedzial mi że były robione badania i sie okazało,że nie ma róznicy przy pobieraniu czy sie zdezynfekuje czy nie i niczym to nie grozi, OKRPONOŚC!!! Dodam jeszcze że zwykli obywatele Norwegi też nie mają w zwyczaju mycia rąk np. przed jedzeniem , albo owoców , ohyda!! Widziałam wielu.
1 rok 3 miesiąc temu #21 przez Aga Lukasik

Iwona napisał: Pobieranie krwi to tutaj jest zgroza! Nie myją rąk, nie wkładają rekawiczek i nie dezynfekują miejsca wkłucia. Za każym razem kiedy ktoś z mojej rodziny miał pobieraną krew tak było. Moje córki zwracały uwage tym babom ale odpowiedz była taka , że nie trzeba. Na wizycie u lekarza podjełam ten temat, a lekarz powiedzial mi że były robione badania i sie okazało,że nie ma róznicy przy pobieraniu czy sie zdezynfekuje czy nie i niczym to nie grozi, OKRPONOŚC!!! Dodam jeszcze że zwykli obywatele Norwegi też nie mają w zwyczaju mycia rąk np. przed jedzeniem , albo owoców , ohyda!! Widziałam wielu.

Z tym myciem owoców to prawda Haha.. Ja też się z tym osobiście spotkałam w pracy!Norweżki dziwiły się,że myję owoce przed zjedzeniem ich...
1 rok 3 miesiąc temu #22 przez Pawel
Czym tu sie dziwić taki lekarz jeszcze jego ojciec mieszkał w lepiance a on sam teraz wielki pan mnie lekarz tak leczył ze skończyło sie operacja usunięcia lekotki a była tylko do szycia ale musiałem walczyć oto aby nie zostać kaleka do końca a prosiłem i tłumaczyłem ze docent i najlepszy kolanowiec w Krk Powiedzieli ze musze sie spieszyć aby było co ratować a tu usłyszałem ze lekarze chcą na mojej nodze zarobić ci z polski i wisienka na torcie było to co usłyszałem od norka ze powinienem zmienić prace heh
1 rok 3 miesiąc temu #23 przez Monika Laskowska
Moj maz lezal 2 tyg w Aker Sykehus byl trudnym pacjentem nie sza,nowal lekarzy ale pielegniarki chwalil i to Polskie a wiesz dlaczego bo ja Polka wszystkim sie chwalil ,ze ma zone Polke ,Ale tak szczerzae mowiac dajecie z siebie wszystko nie tak jak norweskie pilegniarki szkoda tylko ,ze nie macie takiego powazania wsrod zalogi .w AHUS widze co sie dzieje ludzie mowia jevli syke pleie ikke språk ikke normalny angielski ,po dwa razy musza mowic o co chodzi i z tym sie spotkalam w tych i Bærum szpitalu odwiedzalam chore znajome i np sprzataczka polka nie rozumiejac co do niej mowi jedna z pacjentek odwrocila sie na piecie i odeszla bez slowa tak sie nie zachowuje nalezy nauczyc sie 2 slowa nie umiem norweskiego przepraszam a slabo rozumiem angielski i nie bylo by sprawy wstyd mi sie zrobilo no ale coz moja pani wiedziala, ze ja jej uwagi nie zwroce przy ludziach skomentowala to w pokoju i sie dziwic
1 rok 3 miesiąc temu #24 przez joker
Załączniki:

kominki grille wedzarnie

Kontakt     Reklama     Współpraca     Polityka Prywatności     Regulamin serwisu     Regulamin forum       youtube norwegiafacebook norwegia  

Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Forum: Najnowsze tematy

Więcej tematów »

Login with Facebook