Forum Norwegia

pozycjonowanie norwegia

renhold drammen

usg oslo lorenskog

× Pracuj w Norwegii i znaj Swoje prawa.

Norweskie realia na chwilę obecną

2 miesiąc 4 tygodni temu #1 przez Karol
Witajcie! Potrzebuję od was szczerej odpowiedzi i informacji.
Od jakiegoś czasu myślę o pracy w Norwegii, mam 6 lat doświadczenia na budowie i komunikatywny angielski. Dzwoniłem po paru agencjach ale czasem ciężko uzyskać od nich informacje.
Z tego co się dowiedziałem zarobki to od 185.5 NOK na godz, ale mieszkanie, dojazd, wyżywienie i wszystko inne opłacam sobie sam. Dodatkowym problemem jest to, że bez doświadczenia w Norwegii może być mi ciężej znaleźć pracę a nawet jak już ją znajdę to nie ma gwarancji, że to będzie tylko zlecenie na jakiś miesiąc bądź dwa i tyle. Pomóżcie.... napiszcie jakie są prawdziwe realia, warto jechać czy nie? Jakie są koszty utrzymania w Norwegii na miesiąc. Czy są jakieś dodatki do płacy? Jakiekolwiek informacje będą przydatne... Mam rodzinę na utrzymaniu i chcę wyjechać po to żeby jak najwięcej zarobić i odłożyć.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Karol
2 miesiąc 4 tygodni temu #2 przez Polonorweg
Witaj

Przejrzyj sobie ogoszenia pracy w Norwegii, chociaby tutaj norwegia1.pl/oferty-pracy.html i pisz tam do nich.
Z tego co wiem potrzebuj rk do pracy w budowlance. A jak jestes fachura to i mieszkanie Ci oplacą.
Angielski w budowlance wystarczy.

Oprocz Norwegii zainteresuj się tez Islandią. Tam jest jeszcze wieksze zapotrzebowanie na pracownikow.

powodzenia
2 miesiąc 4 tygodni temu #3 przez Krzesimir
Poszukiwani pracownicy budowlani !! (murarze, brukarze, cieśle, elektrycy itp.)
Praca na północy Norwegii. Organizujemy zakwaterowanie oraz przelot.
- wymagana znajomość języka angielskiego bądź norweskiego w stopniu dobrym
- co najmniej 5 lat doświadczenia w zawodzie
Osoby zainteresowane proszę o wysłanie CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bądź o kontakt w wiadomości prywatnej. Nie odpisuje na komentarze !
1 miesiąc 3 tygodni temu #4 przez lobelia
A jak wyglada sprawa z pracą w Norwegii dla kobiet? Mam doświadczenie jako opiekunka osób starszych plus zajmowalam sie również malymi dziecmi ale to na zasadzie pomocy siostrze, to mam nigdzie nie udokumentowane. wiec coś takiego by mnie interesowalo ale z tego co szukalam to rózne opinie. ktoś sie orientuje jak to wyglada? interesuje mnie praca najlepiej z zamieszkaniem u osoby opiekowanej. Ktos ma jakies doswiadczenia, szukam jak najwiecej informacji. I jak z jezykiem czy wystarczy angielski zeby sie dogadac z Norwegami czy norweski musi być perfekt?
1 miesiąc 3 tygodni temu #5 przez Michalina
Niestety jesli chcesz opiekowac sie Norwegiem to musisz mowic po norwesku, przynajmniej w stopniu B1
1 miesiąc 2 tygodni temu #6 przez lobelia
myslałam naiwnie że oni wszyscy po angielsku mowią :)
1 miesiąc 2 tygodni temu #7 przez lobelia
zapomnialam dodac ze znam jeszcze niemiecki opiekowalam sie jedną staruszką w okolicach Berlina ale jakiegos szalu z pensją nie bylo slyszalam że w Norwegii te zarobki opiekunek wygladają lepiej, prawda to? bo ludzie to wiadomo że wszedzie upierdliwi zwl starzy
1 miesiąc 2 tygodni temu #8 przez Taco
To stereotyp, ze wszyscy w Norwegii mowia po angielsku.
Sporo jest takich ktorzy rozumieja, ale nie mowia bo uwazaja ze ich jezykiem jest jezyk norweski.
Znam tez takich Norwegow ktorzy rozmawiaja normalnie po angielsku ale jak przyjdzie sie o co np. w pracy poprosic o pomoc, zeby cos potrzymali, albo co to wtedy odpowiadaja ze nie rozumieja i udaja glupa.
1 miesiąc 2 tygodni temu #9 przez Taco

lobelia napisał: zapomnialam dodac ze znam jeszcze niemiecki opiekowalam sie jedną staruszką w okolicach Berlina ale jakiegos szalu z pensją nie bylo slyszalam że w Norwegii te zarobki opiekunek wygladają lepiej, prawda to? bo ludzie to wiadomo że wszedzie upierdliwi zwl starzy

Opiekunowie osob starszych w Norwegii to bardzo czesto pracownicy zatrudniani przez komune. Obecnie wprowadzane sa wytyczne w komunach mowiace o tym, jakim minimalnym poziomem znajomosci jezyka musi wykazac sie zatrudniony. I dla roznych branz podane sa te wytyczne i sa one rozne. Np. prawnik musi znac perfekt jezyk norweski, natomiast pracownik smieciarki juz wystarczy poziom B1.
Ci pracownicy ktorzy w chwili obecnej nie sa w stanie sprostac temu wymogowi sa kierowani na kursy jezykowe ktore komuna oplaca.
Nowo zatrudniani maja juz obowiazek legitymowania sie dokumentem stwierdzajacym znajomosc jezyka na danym poziomie.
Sa juz komuny ktore to wprowadzily w tamtym roku np. Drammen. Inne pojda w slad za nimi. Kwestia czasu.

kominki grille wedzarnie

Kontakt     Reklama     Współpraca     Polityka Prywatności     Regulamin serwisu     Regulamin forum       youtube norwegiafacebook norwegia  

Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Forum: Najnowsze tematy

Więcej tematów »

Login with Facebook